sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Noc Sylwestrowa w Tatrach - pomysłe na spędzenie udnaego sylwestra

 

Rokrocznie Tatry nie tylko po polskiej ale i słowackiej stronie w okresie przedsylwestrowym, Sylwestrowym i Nowego Roku przyciągają mnóstwo turystów nie tylko z kraju ale również z całego prawie świata. Na głównej ulicy Zakopanego, Krupówkach rozmowy w różnych językach świata.  Dla przyjeżdżających do Zakopanego w tym okresie niestraszna jest wielogodzinna podróż zatłoczonym pociągiem lub stanie w korkach na nie mniej zatłoczonej zakopiance.  Przyciąga ich tu magia tego miejsca i gwarancja. Gwarancja tego, że Sylwester w Tatrach to niezapomniana fantastyczna zabawa, huczne powitanie Nowego Roku i całkiem pokaźna oferta całego szeregu atrakcji związanych ze śniegiem, górami, wyciągami narciarskimi i nie tylko.  

Przede wszystkim Tatry to niezliczona ilość ośrodków narciarskich,  które dla miłośników sportów zimowych są w tym okresie prawdziwą Mekką.  Zwolennicy spędzenia Sylwestra na stoku narciarskim lub swowbordowym  znajdą tu dla siebie wspaniałe miejsca  do zaspokojenia swoich narciarskich pasji, a zimową scenerię Tatr mogą  podziwiać nie tylko szusując na nartach po zboczu, ale także biorąc  udział w licznych sylwestrowych kuligach.  Są one często sylwestrowym preludium do dalszej noworocznej zabawy po góralsku na którą składają się : konsumpcja lokalnych i regionalnych specjałów kulinarnych, często połączona z opowieściami górali o sylwestrowych zwyczajach i przesądach oraz starych góralskich legend i podań regionalnych, okraszonych muzyką  i tańcami góralskimi, często w plenerze i przy góralskim ognisku.

 

Inne bardziej tradycyjne sylwestrowe rozrywki pod Tatrami to typowe bale noworoczne organizowane w hotelach,  pensjonatach czy schroniskach.  To okazja szczególnie dla pań na zaprezentowanie  wieczorowych kreacji, fryzur czy makijażu.  Tatry mają również do zaoferowania atrakcje, które wykraczają poza tradycyjne szusowanie po stoku, kulig czy zabawę  sylwestrową. 

 

Jednym z ciekawszych i atrakcyjniejszych pomysłów jest pobyt w zakopiańskim Aqaparku lub dalsza wyprawa do słowackich basenów termalnych. W  Aqaparku w Zakopanem można świetnie bawić się nie tylko w gronie znajomych czy przyjaciół, ale również w gronie rodzinnym z dziećmi. Na chętnych czekają baseny z wodą o temperaturze około 29 stopni, są tory pływackie, a część rekreacyjna wyposażona jest w bicze wodne.  Basen rekreacyjny umożliwia korzystanie z licznych urządzeń do hydromasażu, zjeżdżalni rurowych, a w jego pobliżu znajduje się kręgielnia, liczne sauny oraz restauracje.  Z kolei z basenu zewnętrznego rozciąga się przepiękny widok na Giewont i Tatry Zachodnie.  Podobne atrakcje czekają  na turystów po Słowackiej stronie, gdzie w ośrodkach z basenami termalnymi i zabiegami SPA możemy się znakomicie odprężyć  i  zaradzić na kłopoty zdrowotne związane z reumatyzmem, bezsennością czy nadmiernym stresem i zmęczeniem.  Oczywiście są tu również wszystkie te urządzenia, które uatrakcyjniają i urozmaicają  nam pobyt w tych ośrodkach typu: jacuzzi, hydromasaże, różnorodne zjeżdżalnie, huśtawki  i bicze wodne oraz sauny. 

 

Dla tych , którzy chcą w tym dniu poczuć dodatkową dawkę adrenaliny, przygotowano również bogatą ofertę.  Najmniej ekstremalne są  przejazdy saniami motorowymi połączone z dodatkowymi atrakcjami w postaci wyścigów na pontonach, dmuchanych kołach, nartach czy w ogóle byle czym,  ciągniętych za tymi saniami.  Większą  dawkę adrenaliny wyzwala śnieżny zorbing, w czasie którego w środku wielkich nadmuchiwanych  kul toczymy się po mniej lub bardziej stromym stoku. 

 

Najbardziej ekstremalne przeżycia czekają tych, którzy zdecydują się na tandemowy skok ze spadochronem,  gdzie w ciągu jednominutowego spadania, o ile starczy odwagi,  można z wysokości pędząc ze  sporą prędkością  podziwiać  panoramę Tatr.  Podobne emocje czekają  na tych  którzy zdecydują się na kompleksową ofertę. Najczęściej składają  się na nią:  rajd skuterami śnieżnymi trasą biegnącą pasmem Gubałówki lub na jedną z okolicznych polan w wersji mniej ekstremalnej, potem  zimowy park z  wysokościowym  torem  przeszkód składającym  się z 18 stanowisk zainstalowanych na drzewach na którym uczestnicy pokonują różnego rodzaju mosty, kładki, belki, huśtawki, siatki, szybki zjazd alpejski zakończony  lądowaniem w potężnej zaspie śnieżnej, snow jump  czyli  skok z 12 metrowej wieży a dla najbardziej wytrzymałych i wymagających,  akcja lawinowa, połączona  ze szkoleniem TOPR.  Jeszcze inne pomysły na Sylwester pod Tatrami to wyprawa do parku linowego lub na zjeżdżalnie grawitacyjną albo zespołowy udział w bitwie paintbalowej.

kontakt z serwisem