sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Niezapomniany bal Sylwestrowy

 

Sylwester to czas dobrej zabawy i chwili zapomnienia o troskach dnia codziennego. Kiedy decydujemy, gdzie chcemy go spędzić oczywistym wydaje się być fakt, że musi to być miejsce, gdzie przyjęcie będzie huczne i trwające do wczesnych godzin dnia następnego. Najbliższy tej definicji jest elegancki bal sylwestrowy.  
Bale sylwestrowe od wielu lat są tak samo popularne, jak „domówki” czy imprezy plenerowe. Jednak w przypadku takiego balu mamy możliwość powitania Nowego Roku


w bardziej kameralny sposób i w innym otoczeniu niż zazwyczaj. Dodatkowym plusem jest to, że o nic nie musimy się martwić, ponieważ o wszystko dba organizator. Realizacją tego typu bali zajmują się zwykle restauracje, ale można spotkać też oferty z kin czy dyskotek. Najważniejsze, by taka zabawa była niezapomniana, huczna i niedroga.
Kiedy już zdecydowaliśmy się spędzić koniec roku w Zakopanem pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego noclegu oraz to, w jakim lokalu chcemy spędzić niezapomniany bal sylwestrowy. Gdy już mamy swój typ pozostaje zarezerwować miejsce.

 

Pensjonaty w Zakopanem z reguły posiadają własne restauracje i w związku z tym jest możliwość zorganizowania hucznego balu. Może się zdarzyć, że nawet jeśli taki bal nie jest przewidziany, to po dogadaniu się z właścicielem sami możemy go zrealizować. Natomiast, jeżeli w ofercie lokalu bal jest umieszczony mamy szczęście i możemy przystąpić do poszukiwania balowej kreacji (pod warunkiem, że jeszcze takowej nie wybraliśmy). Najmniej przyjemna część, czyli organizacja całego przedsięwzięcia (w tym wypadku) przypada właścicielowi pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy.   
Właściciel lokalu zobowiązany jest do: ustalenia menu, zamówienia cateringu, ozdobienia sali oraz wynajęcia orkiestry, bądź DJ’a. O tym czy na balu zagra orkiestra, czy DJ decyduje właściciel, po uprzednim zorientowaniu się jacy goście zamieszkują w jego pensjonacie. Wiadomym jest, że jeżeli w większości są to ludzie starsi lub małżeństwa z dziećmi bardziej sprawdzi się orkiestra.

Natomiast, jeżeli przeważają ludzie młodzi odpowiedniejszy może się okazać DJ. Rozeznanie w tym, jacy goście przeważają w lokalu pozwala na zaplanowanie atrakcyjnego wieczoru dla tej konkretnej grupy ludzi. Teoretycznie nigdzie nie jest powiedziane, że mając 70 lat nie możemy bawić się przy muzyce typu techno czy disco. Jednak organizator powinien trzymać się zasady „przezorny zawsze ubezpieczony”, bo co się stanie jeżeli jednak muzyka nie będzie odpowiadać? Niezapomniany bal sylwestrowy może zmienić się w bal, o którym będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć.


Bal sylwestrowy – to brzmi dumnie. Dlatego na taką zabawę należy ubrać się schludnie i ze smakiem. Poprzez strój pokazujemy poziom naszej kultury i tym samym jesteśmy postrzegani w taki, a nie inny sposób. Niekiedy spotykamy oferty bali, w których dominuje jakaś określona epoka lub są stylizowane na konkretny film/książkę/bajkę. W takich przypadkach możemy pozwolić sobie na nieco luźniejszy strój (oczywiście adekwatny do tematu przewodniego naszego balu). Najpopularniejsze bale tematyczne są organizowane z reguły dla młodzieży, jednak wiek tak naprawdę nie jest żadnym ograniczeniem. Chwilowe oderwanie się od tradycyjnego przyjęcia może być dla nas o wiele ciekawszym przeżyciem niezależnie od daty urodzenia.


Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś gdzie chcesz spędzić niezapomniany bal sylwestrowy, wpisz w wyszukiwarce Noclegi Zakopane, a być może znajdziesz wśród licznych pensjonatów oferty wspaniałego  sylwestra w Zakopanem.

kontakt z serwisem