sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Sportowy Sylwester na nartach

 

Planowanie sylwestra powinniśmy zacząć odpowiednio wcześnie, jeżeli mamy zamiar spędzić go poza domem. Około miesiąca przed świętami Bożego Narodzenia dobrze jest zarezerwować miejsca noclegowe, gdyż odkładając to na później możemy być pewni, że takich miejsc już nie znajdziemy. Dla wielu osób spędzenie sylwestra w domu jest ostatnią rzeczą, o jakiej by pomyśleli. Szczególnie, jeżeli są to ludzie aktywni i lubiący sport.


Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, na pewno nie będą zachwycone spędzeniem sylwestra w domu, czy na imprezie. Jeżeli należysz do tej grupy, która lubi góry, to Sportowy Sylwester na nartach jest dla Ciebie. Zima to idealny czas dla miłośników sportów na białym puchu. Zainteresowanie taką formą powitania Nowego Roku staje się z roku na rok co raz większe. Wiele ośrodków znajdujących się w górach organizuje noce sylwestrowe przeznaczone dla koneserów białego szaleństwa. Tak spędzony sylwester to zwariowane połączenie końca roku z odrobiną ruchu na świeżym powietrzu. W samym Zakopanem mamy niezliczoną ilość tego typu placówek. Pensjonaty w Zakopanem oraz hotele posiadają oferty skierowane do osób, które w sposób inny niż zazwyczaj chcą spędzić ostatni dzień starego roku.


Taki sylwester na nartach może być czymś więcej, niż tylko zwykłą zabawą sylwestrową. Chodzi tu przede wszystkim, o możliwość aktywnego spędzenia czasu przy jednoczesnym podziwianiu uroków krajobrazu. Zakopane słynie nie tylko z tego, że jest zimową stolicą Polski, ale przede wszystkim z  bardzo dobrze rozwiniętej gospodarki turystycznej
i niezliczonej ilości stoków narciarskich o różnym kącie nachylenia, długości i trudności. Najbardziej znanymi są: Kasprowy Wierch oraz ten w Bukowinie Tatrzańskiej.


W sylwestra stoki narciarskie, które nie posiadają sztucznego oświetlenia czynne są do godzin popołudniowych. Stoki ze sztucznym oświetleniem otwarte są dla turystów o wiele dłużej (niekiedy do wieczora lub późnych godzin nocnych). Na stokach odbywają się specjalnie dla narciarzy różnego rodzaju atrakcje. Można pobawić się na tak zwanej „białej dyskotece”, która organizowana jest bezpośrednio na śniegu. Oprócz tego mamy też do wyboru wyścigi, snowboard, jak również poczęstunek. Dostępny jest szampan, którym można wznieść noworoczny toast. Z tego wszystkiego korzystamy w takiej kolejności, jaka tylko się nam spodoba, gdyż harmonogram zabawy sylwestrowej nie jest odgórnie ustalony. Spędzenie nocy sylwestrowej na stoku zapewnia udaną zabawę i nikt nie powinien być zawiedziony.
Należy pamiętać, aby do takiego sylwestra na nartach odpowiednio się przygotować. Wchodzenie na stok po spożyciu alkoholu, jak również spożywanie go na stoku jest zabronione ze względów bezpieczeństwa (zarówno naszego jak i innych użytkowników).


Zakopane jest niezwykle oblegane w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz sylwestra. W związku z tak ogromną ilością turystów miasto musi się odpowiednio dostosować. Stoki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, a hotele, pensjonaty i gościńce dbają o to, aby spędzone noce były równie przyjemne, jak w domu. Pochwalić można coraz wyższy standard w ośrodkach przyjmujących gości. Do dyspozycji turystów jest około 25.000 miejsc noclegowych w samym Zakopanem. Na stronach internetowych mamy możliwość znalezienia odpowiadającego nam miejsca wpisując w wyszukiwarce hasła takie, jak: Zakopane noclegi, Zakopane Pensjonaty, Noclegi Zakopane. Z roku na rok rośnie ilość serwisów poświęconych sprawnemu wyszukiwaniu noclegowni oraz usług hotelarskich w Zakopanem.

kontakt z serwisem