sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Szalony sylwester wśród górskich szczytów

 

Maski, cekiny, piękne kreacje, zabawa do białego rana i lampka szampana w dłoni to pierwsze skojarzenia jakie przychodzą nam do głowy odnośnie 31 grudnia. Ten dzień większość z nas planuje dużo wcześniej. Panie odwiedzają salony urody, stosują diety i nie korzystają w pełni ze świąt. A wszystko po to, aby w ten jeden wieczór wyglądać olśniewająco. Ogromne sale bankietowe, balony, serpentyny.  Wszystko w jak najlepszym guście. Ostatnimi czasy jednak  rezygnujemy z tego luksusu i wybieramy inną formę spędzania sylwestra.  


Białe szaleństwo, coś co owładnęło społeczeństwem , daje o sobie znać nawet w tak wyjątkowym dniu.  Góry zachwycają swoim pięknem cały rok ale to właśnie zimą, oprószone warstwą śniegu, zapierają dech w piersiach. Budzą zarazem strach i respektem, podziw, stwarzając przy tym prawdziwie magiczną atmosferę. I to właśnie sprawie, że obecnie oferty sylwestrowe w polskich górach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przyjeżdżają nie tylko Polacy ale również, z roku na rok, coraz więcej zagranicznych turystów. Jeżeli wybierzesz właśnie góry na spędzenie tej wyjątkowej nocy,  możesz przebierać w licznych ofertach. Każdy, nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie coś dla siebie.


Wiele ośrodków górskich zajmuje się organizowaniem tego typu imprez. Prym w tej dziedzinie wiedzie jednak Polska stolica Tatr, Zakopane. Sylwester jest organizowany w tutejszych karczmach, schroniskach, restauracja, hotelach, która są zazwyczaj specjalnie udekorowane na tę okoliczność . Spędzenie w górach jest czymś więcej niż szablonowa impreza. Różnica przede wszystkim tkwi w pięknym widoku rozpościerającym się z okna. Ale jest coś znacznie bardziej zachęcającego, mianowicie możliwość nocnego wypadu na narty.


Stoki narciarskie czynne są do popołudniowych godzin, są to obiekty nie posiadające oświetlenia. Sylwester w Zakopanem charakteryzuje to, że najlepsza zabawa odbywa się na stokach  posiadających sztuczne oświetlenie. Są one czynne nawet  do późnych godzin nocnych. Ale cała impreza nie wiąże się tylko z jazdą na nartach, snowbordzie, czy sankach. Na stokach organizowane są specjalnie dla narciarzy przeróżne atrakcje. Zaliczają się do nich przeróżne wyścigi, zjazdy z pochodniami,  białe dyskoteki na śniegu. Dużą atrakcją jest ogromne ognisko przy, którym można się ogrzać  i zjeść pieczoną kiełbaskę. Organizatorzy tych imprez zapewniają również lampkę szampana aby wznieść noworoczny toast i inne trunki, przykładowo grzane wino.


Pensjonaty w Zakopanem  proponują nam również inne sposoby spędzenia sylwestra wśród górskich szczytów. Niezapomniane przeżycie jakim jest kulig wśród tatrzańskich lasów, wiążę się z lekkim poczuciem grozy. Może na drodze stanie nam wilk? Może usłyszymy wycie samotnego wilka, do księżyca? Pędzące niczym błyskawice, konie niosą nas w ciemny las, dzwoneczki u san dzwonią delikatnie. A u kresu podróży płonie ognisko i ogień wesoło trzaska, gra góralska kapela. Kiełbaski skwierczą na patykach a wino ma taki słodki smak.
Szalone eskapady na stokach czy podróże lasem wśród gęstej nocy, są fantastyczną przygodą jaką serwuje nam sylwester w Zakopanem. Ponad głowami piękne szczyty gór, wyryte na czarnym niebie. O północy żarzą się niczym przebudzone wulkany, witając Nowy Rok. I mimo, że noclegi w Zakopanem trzeba dużo wcześniej zamawiać, korki na zakopiance i trudności z zostawieniem auta mogą zniechęcić, z roku na rok przybywa amatorów sylwestrowych szaleństw wśród szczytów gór.


Ponad to, w szczególności dla pań, jest to wspaniała propozycja dla amatorów pyszności świątecznych. Przy bożonarodzeniowym stole możemy połakomić się na jednego piernika więcej, a spalić go na stoku. I nie będzie wyrzutów sumienia. A przy tym zostaną nam wspaniałe wspomnienia.

kontakt z serwisem