sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Strój na Sylwestra w Zakopanem

 

Wiadomo, że nie tylko w Zakopanem, ale i na całym świecie tego dnia na tzw. stroje czy kreacje sylwestrowe  wydaje  się majątek.  Niejednemu w momencie zakupu zadrży mocno ręka dzierżąca platynową lub złotą Master Card przed przesunięciem ją przez czytnik terminala płatniczego. Chociaż są i tacy, a tych jest chyba zdecydowana mniejszość dla których jest to wydatek bez znaczenia, któremu nie poświęcają zbytniej uwagi.  W najgorszej sytuacji są  osoby, które za  punkt honoru stawiają sobie nadążanie za trendami w światowej modzie odzieżowej. Znanych i cenionych kreatorów mody jest kilku, pokazów mody też jest kilka, przynajmniej tych znaczących, więc zdążyć ogarnąć całe to dobrodziejstwo jest nie lada sztuką. 

 

Zakopane  ze względy na swój charakter – zimowa stolica kraju,  stolica podhala i folkloru góralskiego, wymaga od uczestników sylwestrowych balów szczególnej uwagi w komponowaniu tych uroczystych ubiorów.  Należy również uwzględnić  charakter i miejsce Sylwestrowej imprezy, bo inne standardy ubioru obowiązywać będą dla np. uczestników Sylwestrowej wyprawy skuterami śnieżnymi po okolicznych polanach i trudno dostępnych zboczach górskich na, których jeszcze można dotrzeć  skuterem, a inne dla pary wywijającej dostojne tanga lub walce na sali balowej hotelu lub pensjonatu, a jeszcze ciut inne dla uczestników na luzie balu w karczmie przy trzaskających w kominku polanach.

Najprościej rzecz ujmując najlepszy strój na sylwestra to taki, w którym jego uczestnik czuje się w miarę  komfortowo, nieskrępowanie no i oczywiście nie jest to strój w którym spędziliśmy już kolejnych kilka sylwestrów.   Ale to w teorii, bo praktyce bywa z tym już różnie.  Na szczególne niebezpieczeństwa w tej materii narażona jest tzw. płeć piękna.  Tu pól minowych jest dosyć  sporo, a w dodatku niektóre z nich są nie do przewidzenia, że o rozbrojeniu ich całkowitym nawet nie wspomnę.  Nie do pomyślenia jest więc sytuacja, żeby partnerka do sylwestrowych szaleństw pojawiła się na balu w stroju, w którym już raz była na jakiejkolwiek imprezie. A już całkiem nie mieści się w głowie żeby na tej imprezie spotkała  znajome z pracy, sklepu czy chociażby z widzenia, które ją w tym stroju miały sposobność już raz widzieć.  No obciach na całego, tak chyba teraz się mówi. Inna z kolei sytuacja też z tych ekstremalnych to fakt pojawienia się na tym samym balu dwóch pań w tych samych lub podobnych strojach, co w dobie powszechnej globalizacji  jest możliwe z dużym stopniem prawdopodobieństwa.  Nie jest trudno wtedy dociec kto ma bardziej zwarzony humor: partnerki czy ich partnerzy, chociaż czasami i jedni i drudzy.  

 

Skoro jednak mowa o Sylwestrowych szaleństwach w Zakopanem to chyba najbardziej racjonalnym strojem na tego typu imprezę byłby strój regionalny, chociażby z tej racji, że dotyczy on regionu w którym impreza się odbywa a więc pasowałby zarówno na sylwestrowy kulig po okolicy jak i na wytworny bal w sali balowej hotelu.  W tym drugim przypadku,  ze względu na materiał z którego został on wykonany, a więc wełna, skóra owcza i płótno wyrabiane z uprawianego na Podhalu lnu, sądzę, że ów strój byłby dla uczestnika balu pod dachem po prostu za mało przewiewny, za to na kulig czy jazdę na skuterach śnieżnych czy nartach w sam raz.   Oczywiście dotyczy to głownie miejscowych, bo nie sądzę, żeby ktoś targał regionalny strój góralski z drugiego kończ Polski tylko po to żeby się w nim pokazać na balu sylwestrowym, a gdyby tak było to podejrzewam, że na chwilę. Wszystkie inne kombinacje strojowe, od kombinezonów narciarskich do wykorzystania przy organizacji sylwestra dla fanów sportów ekstremalnych, przez klasyczne stroje balowe dla tradycjonalistów, aż po stroje kąpielowe dla fanów sylwestrów ekstremalnych inaczej są jak najbardziej wskazane, z tym tylko zaleceniem, żeby w każdym z tych przypadków za bardzo nie przesadzać, bo może to okazać się szkodliwe zarówno dla stroju jak i dla tego na którym on się znajduje. Kończąc tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim uczestnikom balów sylwestrowych i tym z gór i tym znad morza szampańskiej zabawy, wspaniałych wrażeń i szczęśliwego oraz bogatego w dobra materialne i duchowe Nowego 2012 Roku.

kontakt z serwisem