sylwester w zakopanem logo
widok z kamery na krupówki zakopaneUwaga! Żaden obiekt nie wynajmuje w Zakopanem noclegów w okresie sylwestrowym na mniej niż 4 dni!!!

Sylwester w Zakopanem a Sylwester nad morzem

 

Szał sylwestrowy zaczyna się wraz z pojawieniem pierwszych świątecznych ozdób na witrynach sklepowych. Każdy głowi się gdzie w tym roku spędzić ten niezapomniany dzień. Wybrać huczny bal czy może prywatkę w gronie przyjaciół? Lampka szampana na stoku i oscypek czy zimne ognie w nadmorskim kurorcie? Obie opcje są niezwykle kuszące jednak Zakopane ciągle jeszcze wygrywa. Czar okalającyinch miasto gór wprowadza atmosferę tajemniczości. Ale z roku na rok sylwester nad morzem cieszy się coraz większą popularnością. Beztroskie oderwanie od codziennych spraw, poczucie osamotnienia i wolności, które spotęgowane jest widokiem zamarzniętego, sięgającego po horyzont Bałtyku. Bogate oferty sylwestrowych szaleństw bale, imprezy w klubach z różnymi atrakcjami, czy wynajęcie domku wraz z przyjaciółmi, kuszą coraz bardziej. Jednak czy morze jest idealnym miejscem na zimowe wojaże? Bałtyk skuty lodem, huczący wiatr i cudowne pejzaże. Istne lodowe królestwo. Spacer otuloną śniegiem plażą, poczucie odosobnienia i ukojenia. Wieczór spędzony w saunie, basenie, lub w zaciszu hotelowego pokoju.

 

Inaczej spędza się sylwester w Zakopanem, gdzie mimo srogiego mrozu, panuje ciepła atmosfera. Spędzenie tego dnia w stolicy Tatr jest najpopularniejsze wśród Polaków. Stoki są pełne narciarzy, w knajpach tłumy ludzi rozkoszują się zbójnickimi trunkami, a Krupówki tętnią życiem. Kto już to przeżył, na pewno będzie chciał to powtórzyć. Na noc sylwestrową noclegi w Zakopanem należy rezerwować z długim wyprzedzeniem, co świadczy o popularności tego miejsca. A jest w czym wybierać : począwszy od prywatnego pokoju u bacy, poprzez mniej lub bardzie luksusowe pokoje w hotelach lub pensjonatach, skończywszy na wynajmowanych chatkach góralskich. Ale dla każdego znajdzie się kąt i talerz kwaśnicy w Nowy Rok. Noclegi, które proponuje Zakopane, kuszą skrzącym się ogniem w kominkach, grzanym winem i pocałunkami pod jemiołą. Każdy pensjonat w Zakopanem otacza bajkowy czar, który potęgują ośnieżone szczyty Tatr. Oferty kierowane przez ich właścicieli są pełne atrakcji a my możemy wybierać z pośród wielu ofert. Skute lodem łodzie rybackie na Bałtyku, nie mogą równać się z siłą przyciągania białego szaleństwa na stokach, kuligów czy wielkich ognisk.

 

Góralski nowy rok: szampan na stoku, skrzące się płatki śniegu niczym zimne ognie, magia i czar tej jedynej nocy w roku, tym zachęcają turystów pensjonaty w Zakopanem. Oprócz szusowania na stoku miasto zapewnie nam wiele różnych atrakcji. Można nie tylko skorzystać z basenów, saun ale także zapoznać się bliżej z kulturą i historię Tatr. Ale przede wszystkim, Nowy Rok przywitany na stoku jest tym niezapomnianym przeżyciem. Zjazdy z pochodniami, rozżarzone pochodniami szczyty gór, dyskoteki na śniegu, grzane wino i szampańska zabawa do rana tak to wygląda. Pensjonaty oferują kuligi, zakończone ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i góralską muzyką. A także udostępniają salę z nagłośnieniem więc sami możemy zorganizować małe przyjęcie. Wybór jest ogromny. Czy zdecydujemy się na bal czy zabawę na zewnątrz, Zakopanem zawsze gwarantuje udany sylwester i cudowną zabawę tę noc.

 

Ale nad morzem też może być wesoło! Szczególnie ciekawe oferty dotyczą rejsu promem, imprezy sylwestrowej na statku czy wynajęcia chatki rybackie i spędzenie tego wieczoru w kameralnym gronie. Ostatnia propozycja skierowana jest głównie dla zakochanych lub rodzin z dziećmi. A po nocnych szaleństwach można skorzystać z kąpieli w Bałtyku, ekstremalne wyzwanie tylko dla odważnych. Możemy również pościgać się na skuterach śnieżnych po plażach i ogrzać przy ognisku nad brzegiem morza.

kontakt z serwisem